Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu


Po zabiegu przedłużania rzęs, tak jak po każdym zabiegu kosmetycznym należy przestrzegać zaleceń pielęgnacyjnych. Ma to bezpośredni wpływ na komfort noszenia Twoich nowych rzęs oraz na trwałość spoiny klejowej, a co za tym idzie na trwałość całej aplikacji oraz albo przede wszystkim na bezpieczeństwo Twoich rzęs naturalnych. 
Pamiętaj! Na końcowy efekt  i trwałość przedłużonych rzęs ma wpływ nie tylko stylistka, dokonująca prawidłowej oceny stanu i jakości Twoich rzęs naturalnych, a także doboru rodzaju stylizacji rzęs i wykona całą aplikację prawidłowo i higienicznie, ale także Ty sama i sposób, w jaki dbasz o swoje nowe rzęsy. Przedłużanie rzęs, jest jak najbardziej zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem wykonania go prawidłowo i stosowania się przez klientkę do zaleceń pielęgnacyjnych. 
Poniżej przedstawiam wskazówki pielęgnacyjne, których bezwzględnie proszę przestrzegać po każdym zabiegu stylizacji rzęs.
 
Zalecenia do 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs
 
Do 24 godzin po zabiegu przedłużania rzęs, nie należy ich dotykać ani w żadnym wypadku moczyć. 
Do 48 godz. po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu ani narażać rzęs na działanie pary wodnej, czy też źródeł ciepła. Klej używany do przedłużania rzęs na całkowite utwardzenie potrzebuje ok.48 godzin, w trakcie których jest wrażliwy na nadmierne ciepło i wilgoć.
 
 
Zalecenia po upływie 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs
  • Nie używaj tuszu do rzęs ani zalotki  
  • Unikaj używania w okolicy oka preparatów tłustych, tj. płyny dwufazowe, olejki, tłuste kremy. a także tych z dodatkiem spirytusu, np. dla cerr tłustych. Preparaty tłuste jak i z zawartością spirytusu wpływają na osłabienie wiązania kleju i zmniejszenie trwałości aplikacji.
  • Uważnie zmywaj makijaż, aby “kłaczki” z wacika nie zaczepiły się o nasadę rzęs. Możesz wtedy oderwać doklejoną rzęsę sztuczną, a także przypadkowo uszkodzić rzęsy naturalne. Zapytaj stylistkę, jak wykonać demakijaż bezpiecznie i prawidłowo oraz jak dbać o przedłużone rzęsy.
  • Staraj się unikać bezpośredniego źródła ciepła, a także pocierania oka. Do mycia najlepiej używać jest miękkiego pędzelka oraz spienionego w dłoni z odrobiną wody szamponu dla dzieci. Taka mieszanka świetnie poradzi sobie z zanieczyszczeniami pomiędzy rzęsami nie uszkadzając stylizacji.
  • Dopełniaj rzęsy co 3 tygodnie.